Omaraha: miks võtta laenu ja kuidas investeerida?

Omaraha: miks võtta laenu ja kuidas investeerida?

Mis on Omaraha?

Omaraha OÜ on Eesti väikelaenufirma, kus laenuprotsess toimub inimeselt-inimesele. See on ühisrahastusplatvorm, kus osad inimesed on investorid ning osad inimesed on laenuvõtjad. Omaraha pakub väikelaenu (nt reisilaenu, remondilaenu) kuni 5 aastaks.

Omaraha laen: kuidas see töötab?

Omaraha väikelaen võib olla väga paindlik, sest laenu saamine sõltub investoritest, aga kahjuks ettevõttel on rohkem laenutasusid kui tavalisel väikelaenul.

Klient saab esitada taotluse otse ettevõtte veebilehel omaraha.ee. Kõigepealt peab ta endale kontot tegema. Konto kaudu ta saab kanda raha portaali ja sealt välja. Kui klient võtab laenu, kantakse see virtuaalkontole, sealtkaudu tuleb teha ka tagasimaksed. Virtuaalkontole laekuvad ka tehtud laenude tagasimaksed. Klient saab ise valida laenusumma ja laenuperiood. Pärast taotlemist süsteem teeb skooring ja annab vastuse.

Skoori arvutamisel kasutab portaal Krediidiinfo maksehäireregistrit ja Liisi liisingu andmebaasi ning laenaja töökoha, palga, perekonnaseisu, kinnisvara andmeid. Vajadusel küsitakse pangakonto väljavõtet. Mida suurem on skoor, seda suurem on tõenäosus, et klient saab laenu soovitud summas.

Ettevõtte pangakonto asub SEB pangas. Omaraha teeb väljamakseid tööajal iga kahe tunni ja õhtuti ning nädalavahetustel kolme tunni tagant. Öösiti ülekandeid ei toimu.

Omaraha laenuga seotud põhiinfo:

  • Laenusumma 50€-1500€

  • Laenuperiood 3 kuud-5 aastat

  • Intress alates 12% aastas

Kuidas toimub Omaraha investeerimine?

Omaraha investeerimiseks klient peab looma investeerimiskonto. Nende seadistuste alusel hakkab süsteem automaatselt kliendi raha välja laenama. Investeerimiskontol saab olla kuni viisteist seadistust ehk investeerimisprofiili erinevatele või sarnastele laenutüüpidele.

Klient saab määrata maksimaalse summa, mida oled nõus ühte laenu investeerima ja Sulle sobiva intressi. Kui seadistused tehtud, klient peab need digiallkirjaga kinnitama.

Kas Omaraha on seaduslik?

Omaraha on kuulub Finantsinspektsiooni järelvalve alla. Võib öelda, et see on 100% seaduslik ja turvaline ettevõtte.

Omaraha kontakt

Klienditugi: 58 070 613

E-mail: info@omaraha.ee

Omaraha ülevaated ja kommentaarid

Google Review's on ettevõtte hinne 3,5 punkti 5-st. Kommentaarid puuduvad. Tegemist ei ole kõige populaarsema finantsettevõttega Eestis, nii et klient peab ise otsustama, kas võtta neilt laenu.

Kas sa kasutasid Omaraha laenu? Räägi oma kogemust!

See artikkel oli uuendatud 17 veebruar 2023